MATEŘSKÁ ŠKOLA DOLNÍ BŘEŽANY

Na okraji Prahy v Dolních Břežanech se nachází nově postavená mateřská škola, která zaujme svým hravým a moderním designem, přitahujícím pozornost obyvatelů i medií. Podle Hospodářských novin patří břežanská školka mezi sedm nejpůsobivějších školských staveb v České republice.

Informace o zakázce

S využitím prosklených hliníkových fasád, oken a dveří, se školka pyšní moderní architekturou založenou na jednoduchém, ale funkčním konceptu. Stavbu tvoří obdélníkový základ rozšířený o tři barevné „prsty“ – moduly ve červené, fialové a oranžové, což dodává celému prostoru živost a dynamiku.

Interiér přízemní bezbariérové školy nabízí kromě provozních a herních místností také pohodlný přístup do zahrady, na terasy a dětská hřiště díky velkým proskleným stěnám, které harmonicky propojují vnitřní a vnější prostor.

Navíc, charakteristické kulaté okna připomínající letící bubliny a světlovody integrované do střechy nejenže zvyšují estetickou hodnotu školky, ale také přispívají k lepšímu prosvětlení budovy přirozeným světlem. Tato řešení umožňují efektivněji využívat energii a snižovat provozní náklady.

I přes složitost návrhu a výzvy spojené s výrobou, přepravou a montáží atypických prvků, bylo dokončení projektu úspěšné. Jsme hrdí na to, že jsme mohli přispět k vytvoření inspirativního prostředí pro předškoláky dodáním kvalitních hliníkových prvků.

Základní informace

Rok realizace: 2019–2020

Cena: 3,7 mil. Kč

Předmět dodávky: Hliníkové prosklené fasády, hliníková okna, hliníkové dveře

Fotogalerie 

Brána Beskyd

ŽELEZNIČNÍ STANICE HAVÍŘOV

Poptávkový
formulář

Hledáte spolehlivého partnera pro vaše stavební a renovační projekty? PRUNIWERK a.s. přináší inovativní řešení v oblasti hliníkových konstrukcí a systémů pro odvětrávání a prosvětlení budov. Naše zkušenosti a odborné znalosti jsou zárukou kvality a spolehlivosti. Vyplňte poptávkový formulář a my se vám obratem ozveme s nabídkou přizpůsobenou vašim potřebám.