RODINNÝ DŮM PRŽNO

V malebné vesnici Pržno v podhůří Beskyd stojí rodinný dům, který se od prvního pohledu liší od okolních staveb. Architekti ateliéru Master Design navrhli podobu prostorného bungalovu jako pomyslný manifest k místním stavebním poměrům. Novostavba v moderním pojetí zrcadlí obraz tradiční venkovské návsi. Svou neotřelostí zaujala redakci magazínu o architektuře Earch.

Informace

Projekt přináší do venkova svěží vítr s historickým nádechem, čelíc tendenci ztráty tradičního venkovského rázu v důsledku rozrůstání satelitních městeček. Architekti dokázali, že i využitím osvědčených postupů je možné vyhovět současným požadavkům na komfortní moderní bydlení. Tři spojené objemy domu s typickými štíty a krovy připomínají atmosféru tradičních vesnických návsí, zatímco minimalistický design, hladké omítky a dřevěné prvky podtrhují venkovský charakter a eleganci stavby.

Velká prosklená okna a hliníkové rámy spojují interiér domu s okouzlujícím beskydským prostředím, nabízejí obyvatelům úchvatné výhledy a přímo z obývacího prostoru otevírají přístup na zahradu a terasu. Specifický prosklený roh jídelny směřuje do zahrady a poskytuje nejlepší výhledy, zatímco posuvné dveře zajišťují bezproblémové propojení vnitřních a vnějších prostor.

S hrdostí konstatujeme, že naše spolupráce s firmou Schüco na dodávce a instalaci hliníkových oken pomohla při tvorbě této výjimečné stavby. Věříme, že nový domov, tak dokonale sladěný s přírodou, se stane milovaným útočištěm pro jeho obyvatele, kam se budou vždy s radostí vracet.

Základní informace

Rok realizace: 2017

Cena: 1,6 mil. Kč

Předmět dodávky: Hliníková okna

Fotogalerie 

MATEŘSKÁ ŠKOLA DOLNÍ BŘEŽANY

Poptávkový
formulář

Hledáte spolehlivého partnera pro vaše stavební a renovační projekty? PRUNIWERK a.s. přináší inovativní řešení v oblasti hliníkových konstrukcí a systémů pro odvětrávání a prosvětlení budov. Naše zkušenosti a odborné znalosti jsou zárukou kvality a spolehlivosti. Vyplňte poptávkový formulář a my se vám obratem ozveme s nabídkou přizpůsobenou vašim potřebám.