ŽELEZNIČNÍ STANICE HAVÍŘOV

Rekonstrukce železniční stanice Havířov představuje významný projekt, který zdůrazňuje závazek města a správy železnic k historické architektuře a současně ke zlepšení infrastruktury pro obyvatele a návštěvníky města. Architektura v bruselském stylu, kterou Havířovské nádraží prezentuje, je unikátním příkladem poválečného moderního designu, což zdůrazňuje kulturní a historický význam budovy.

Informace o rekonstrukci

Rozsáhlá rekonstrukce, zahájená v roce 2019, pod vedením Správy železnic a s účastí společnosti PRUNIWERK a.s., nejenže zachránila budovu před potenciálním úpadkem, ale také zlepšila její funkčnost a estetiku pro současné i budoucí generace. Vítězství v kategorii Rekonstrukce a opravy výpravních budov je uznáním kvality práce a významu projektu nejen pro Havířov, ale i pro celý železniční sektor v České republice.

Dodání a montáž hliníkové prosklené fasády, oken a dveří společností PRUNIWERK a.s. přispěly k modernizaci budovy, zatímco zachovaly její původní charakter. Tento projekt je příkladem, jak pečlivá rekonstrukce a modernizace mohou přinést nový život historickým budovám a zároveň zlepšit infrastrukturu města. Havířovské nádraží tak zůstává důležitou železniční spojkou a ikonou města, která slouží svým obyvatelům a zdobí město svou jedinečnou architekturou.

Základní informace

Rok realizace: 2020–2022

Cena: 19,4 mil. Kč

Předmět dodávky: Hliníkové prosklené fasády, hliníková okna, hliníkové dveře

Fotogalerie 

MATEŘSKÁ ŠKOLA DOLNÍ BŘEŽANY

Poptávkový
formulář

Hledáte spolehlivého partnera pro vaše stavební a renovační projekty? PRUNIWERK a.s. přináší inovativní řešení v oblasti hliníkových konstrukcí a systémů pro odvětrávání a prosvětlení budov. Naše zkušenosti a odborné znalosti jsou zárukou kvality a spolehlivosti. Vyplňte poptávkový formulář a my se vám obratem ozveme s nabídkou přizpůsobenou vašim potřebám.