Světlovody

Světlovody od PRUNIWERK a.s. představují moderní a efektivní řešení pro přivádění přirozeného denního světla do interiérů, zejména tam, kde není možné instalovat tradiční okna.

Co je to Světlovod

Světlovod je inovativní systém střešního osvětlení, který umožňuje dostat sluneční světlo do každého koutu budovy, ať už jde o domácnosti, kanceláře či jiné prostory. Světlovody jsou ideální pro situace, kdy je mezi střechou a stropem velký prostor, a běžná střešní okna či světlíky by nebyly vhodné. Sada světlovodů se skládá z plastové kopule na střeše, odrazového potrubí a rozptylovacího difuzoru, který rovnoměrně rozptyluje světlo v místnosti.

Účinnost Světlovodu

Účinnost světlovodu závisí na jeho průměru a orientaci na střeše, přičemž nejlepší výsledky jsou dosaženy při umístění na jižní stranu střechy. Systém má nízké ztráty světla, s celkovou efektivitou až 98 %. Ztráty světla jsou minimální, i při použití ohýbacích kolen v potrubí.

Možnosti a Montáž Světlovodu

Pro neustálé osvětlení lze do světlovodu integrovat světelný zdroj, umožňující jeho využití i během noci či šera. Montáž světlovodu je možná na různé typy střešních krytin, včetně možnosti objednání speciálních základen přizpůsobených konkrétním typům krytin.

PRUNIWERK a.s. nabízí dodávku a instalaci světlovodů SOLATUBE v celé České a Slovenské republice. Pro více informací nebo zpracování cenové nabídky prosím kontaktujte naše obchodní oddělení.

Poptávkový
formulář

Hledáte spolehlivého partnera pro vaše stavební a renovační projekty? PRUNIWERK a.s. přináší inovativní řešení v oblasti hliníkových konstrukcí a systémů pro odvětrávání a prosvětlení budov. Naše zkušenosti a odborné znalosti jsou zárukou kvality a spolehlivosti. Vyplňte poptávkový formulář a my se vám obratem ozveme s nabídkou přizpůsobenou vašim potřebám.